New York
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Asla gitmek istemeyeceksiniz...

Modern şehir hayatı temalı bir RPG sites. ile karşınızdayız. Her alanda minimum kural ile karakterlerinizi yaratıp yönetirken, hayalgüzünüzün sınırlarını zorlamanıza olanak sağlıyoruz.

♦ Aktif oldukları sürece açacağınız karakterlerin sayısında sınırlama yoktur.
♦ Yazacağınız Rp'ler için kelime/satır sınırlaması yoktur.

EN POPÜLER
ÖĞRENCİLER

1. Violet Rivera

2. Riley Romanov

3. Cher Burke

4. Eloine H. Heaven

5. Clark Davin

EN POPÜLER
YETİŞKİNLER

1. Edgard Davin

2. John Christopher Depp

3. Katy Perry

4. Miley Cyrus

5. Justin Randall Timberlake

ALNI AÇIK
ÇALIŞANLAR

New York City by CMarlow on Grooveshark

Rövanş

2 posters
YazarMesaj
Roy Platts
TÜRKOLOG
Roy Platts

Rp Yaşı : 32
Lakap : Royié

Rövanş Empty
MesajKonu: Rövanş   Rövanş EmptyC.tesi Eyl. 15, 2012 9:34 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]-[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Roy, Opera ile ilgili fikirlerini yanlış bir zamanda Cher'in duyabileceği bir sesle söyleyince ortaya çıkan küçük sürtüşme keyifli bir karaoke gecesini meydana getirir.

~~~~

Üniversiteye başladığım ilk yılların heyecanlı anılarını hatırlamak zihnime bir sıcaklığın yayılmasını sağlamıştı. Andrew'la üniversite yıllarında sıklıkla uğradığımız ve bir zamanların müdavim listesine adını yazdırdığımız karaoke barda Şişko Neil'ı, sarışın güzel Katya ve onun maceralarını, Profesör Alphonse'nun her durumda istisnasız Fransızvari şaşkınlığını kısık sesli kahkahalarla hatırlamak iyi gelmişti doğrusu. Fakülte yıllarındaki tüm anılarımda kendine haklı bir yer edinen Andy ile görüşmelerimiz üniversite sonrasında da devam etmiş; fakat onun evliliğiyle biraz sekteye uğramıştı. Bilirsiniz işte, evli ve çocuklu olan Andrew artık kendine, daha doğrusu eğlenmeye, artık pek zaman ayıramaz olmuştu. Hayatı bebek bezleri ve kusmuk kokan tişörtlerden ibaretti.

Bir devlet üniversitesinde sanat tarihi çalışmaları yapan Andy üzerinde çalıştığı rapor için güncel opera ve tiyatrolara gittiğinden bahsettiğinde, dayanamayıp sözünü kestim. "Andy, günümüz operalarından zevk aldığını söyleme bana. Eskiden izlediğimiz oyunların öyle... şey versiyonları konuluyor ki perdeye şimdilerde." Yüzümü buruşturup limonlu toniğimden bir yudum aldım ve hararetli konuşmama devam ettim. "Şimdilerde izlediğim opera sanatçıları bana Lucia Popp veya Maria Callas'nın tadını vermiyor. Daha kötüsü, yeni yetişenlerden de pek bir şey beklemiyorum doğrusu." Geçenlerde izlediğim kötü bir La Bohéme uyarlamasında boşa harcadığım üç saat sonucunda bu konuda içimi dökebilme fırsatı yakaladığıma memnun olmuştum. Birileri operayı öldürüyorsa bu konuda benim de söz hakkım olmalıydı. Sözlerimi bitirip arkama yaslandığımda barın gürültülü havasına ağır bir pop müzik hakim oldu. Adeta gençlerdeki zevksizliğini kanıtlıyordu...
Cher Burke
NYADA | OPERA | I. SINIF
Cher Burke

Belirgin Özellikler : I wanna dance and drink vodka.
Rp Yaşı : 19
Lakap : Queen, C.Q.

Rövanş Empty
MesajKonu: Geri: Rövanş   Rövanş EmptyC.tesi Eyl. 15, 2012 9:56 am

Bir telefon mesajı ile topladığım çocuklar ile bir kareoke bara gitmiştik. Beş erkek ve tek ben. Cidden eğlencenin dibine vurduğumuz kesindi. Üç tanesi NYADA'da da benden büyüktü. Diğerleri ise benle aynı sınıftı. Yani hem seviyeli bir sohbet edebiliyorduk hem de eğlenebiliyorduk. Burayı seçmemizin sebebi biraz içki desteği ile şarkı söyleyip eğlenmekti. Üstümdeki göbeği açık tişörtü çekiştirdim. Sonrasında elimi yanımda oturan Jean'ın omzuna attım. Hepimiz bağırarak konuşuyorduk. Çünkü ortam deli gibi gürültülüydü. Eğer ses tellerime zara verirsem Tibedeux beni öldürürdü. İlk saniyeden Carmen'i kapmış kızın sesi kötüleşirse büyük bir utanç yaşardı yaşlı cadı. Çocuklarla konuşurken onları izlemek için geriye yaslandım. Ve bir konuşmaya kulak misafiri oldum. "Andy, günümüz operalarından zevk aldığını söyleme bana. Eskiden izlediğimiz oyunların öyle... şey versiyonları konuluyor ki perdeye şimdilerde. Şimdilerde izlediğim opera sanatçıları bana Lucia Popp veya Maria Callas'nın tadını vermiyor. Daha kötüsü, yeni yetişenlerden de pek bir şey beklemiyorum doğrusu." Şaşkınlıkla sesin geldiği yere doğru döndüm. Jean, Josh ve Kurt konuşmayı duymuş olduklarını duydum. Hepimiz kendimize hakaret edilmiş gibi bir birimize bakmaya başladık. Bağırarak konuştum. "Bizimle kafa falan mı buluyor bunlar?!" dediğimde bir kaç masa bize doğru dönmüştü. Ensemde gözler hissettiğime göre o masada bana bakıyordu. Çocukların onaylayan bakışları arasında sahneye ilerledim. DJ'e şarkımın ismini söyledim ve mikrofonu elime alıp sahneye çıktım. Bizim çocuklar gülmeye başlamıştı. Beni bilenler ise dikkat kesilmiş gibiydi.

" Bazıları yeni nesil operacıları desteklemiyormuş. Hadlerini bildirelim dedik!"dedim ve güldüm. Herkes artık bana bakmaya başlamıştı. DJ'e başımla işaret verdim ve şarkı başlayınca duyulan ıslık seslerine gülümseyerek cevap verdim... Şarkıyı bitirdiğimde her yer alkıştan yıkılıyordu. Gülümsedim ve hafif bir reveransla sahneden indim. Masamıxa gitmeden önce yolu uzatmak uğruna o masanın kenarında geçerken "Yeni nesil kötüymüş! Hah!"dedim ve çocukların alkışları ve gülüşmeler eşliğinde yerime oturdum. Kafamı çevirip şaşkınca bana bakan adama gülümsedim.

Şarkı ve kızımızın sesi:
Roy Platts
TÜRKOLOG
Roy Platts

Rövanş Empty
MesajKonu: Geri: Rövanş   Rövanş EmptyC.tesi Eyl. 15, 2012 10:27 am

Andy yeni nesilde birkaç güçlü sesin yetiştiğini; fakat bu başıbozukluğun sadece müzisyenleri değil toplumun her kesimindeki gençleri ele geçirdiğini gözlemlerine dayanarak anlattı. Birçoğu benim de karşılaştığım durumlar gidişatın pek de iyi olmadığını gösteriyordu. Kabul ediyorum, ben de üniversitede "sex, drugs, rock'n roll" anlayışındaydım; fakat aynı zamanda bir hedefim vardı. Gündüzleri olmak istediğim türkologun ruhunu beslerken geceleri sonu gelmeyen isteklerimi gerçekleştiriyordum. Şimdiyse hayat eğlence ve uyuşturucudan ibaret algılanıyordu. Ucu bana dokunmadığı sürece bu anlayışa bir itirazım yok; fakat eğer bu bozukluk iyi müzik dinlememe ya da iyi tiyatrolar seyretmeme engelse sesimi yükseltmeye de hakkım var demektir.

Biz konuşmamızı Andy'nin kızı Marley'e yönlendirmişken arka masadaki gençlerden yükselen seslere gözlerimi devirdim. Bağırarak bir şeyler anlatıyorlardı sanırım birbirlerine; ama sözleri seçemedim. O sırada Marley'nin üç yaşında olmasına rağmen nasıl da yirmiye kadar sayabildiğinin heyecan verici öyküsünü dinliyordum. Konu beni sıkmaya başladığında ve Andy bunu fark ettiğinde ona anlayışla gülümsedim. Sanırım şu gürültücü gençlerden pek de farkım yoktu. Düzensiz yaşam, yüksek miktarda alkol ve son raddede sorumsuzluk bunu gösteriyordu. Şikayetim var mıydı? Kesinlikle hayır. Daha çok Andy'nin sıkıcılaşmasına üzülüyordum. Sohbetimiz, ortamın alkışlar ve ıslıklarla dolmasıyla kesildi. Bir genç kız sahneye çıkmış alkışları kabul ediyordu. Şarkı söylemeye hazırlanıyor gibi bir hali vardı. "Bazıları yeni nesil operacıları desteklemiyormuş. Hadlerini bildirelim dedik!" Benim bu sözleri üzerime almaya pek niyetim yoktu gerçi; ama Andy'nin dürtmesiyle taşın bana geldiğini anladım ve lafımın yerine gitmesinin keyfiyle gülümsemeyerek sahnedeki kıza baktım. Funny girl müzikalinden bir parçanın girişini müjdeleyen notalar hoparlörlerden bulunduğumuz masaya ulaşınca keyifle arkama yaslandım, kollarımı göğsümde birleştirdim ve parçayı büyük bir dikkatle dinledim. Hayret, müzikalleri unutmayanlar da varmış! Şarkı güzeldi, söyleyenin de hakkını yiyemeyeceğim; fakat masamızın yanından geçerken "Yeni nesil kötüymüş! Hah!" sözlerinden, az önceki muhabbetimizi gereğinden fazla ciddiye aldığını anladım. Garsonu bir işaretle yanıma çağırıp, içinde el yazım olan peçeteyi genç hanıma yollamasını istedim. Peçeteyi aldığında garsonun gösterdiği masaya bakan müzikal sanatçısını, elimdeki tonik kadehiyle selamladım.

"Sözlerimi çok görmeyiniz, onları söylediğimde sizi dinlememiştim. Bundan böyle sıkı takipçiniz,Roy"
Cher Burke
NYADA | OPERA | I. SINIF
Cher Burke

Belirgin Özellikler : I wanna dance and drink vodka.
Rp Yaşı : 19
Lakap : Queen, C.Q.

Rövanş Empty
MesajKonu: Geri: Rövanş   Rövanş EmptyC.tesi Eyl. 15, 2012 11:08 am

Çocukların iltifatlarını gülerek kabul ederken içkimi kafama diktim. Her zamanki gibi eksiksiz bir iş çıkarmıştım.Yarım ağızla gülümsedim ve başımı Kurt'un omzuna koydum. Biz flört etmeye yeni başlamıştık ki bir garson masanın önünde beliriverdi ve bana bir peçete uzattı. Hafif şaşkınlıkla peçeteyi aldım. "Sözlerimi çok görmeyiniz, onları söylediğimde sizi dinlememiştim. Bundan böyle sıkı takipçiniz,Roy" Garsona şaşkınlıkla bakarken arkamızdaki masayı gösterdi. Yakışıklı olarak tabir edebileceğim -az önce bize laf söyleyen- adam elindeki kadehle beni selamladı. Gülmseyerek başımı öne eğdim. Önümdeki boş içki bardağına baktım. Sonrada yerinden kalkmış bara ilerleyen Roy'a. Çocuklardan izin isteyip bara doğru ilerledim. Adamın hemen yanındaki bar taburesine oturdum ve garsondan vizki istedim. Sonrasında yan tarafıma dönüp gülümsedim. "Hoş jestinizden dolayı teşekkür ederim. Çok incesiniz." dedim ve gülümsedim. İçkimden bir yudum aldıktan sonra elimi uzattım. "Cher Burke. Tanıştığıma memnun oldum."
Roy Platts
TÜRKOLOG
Roy Platts

Rövanş Empty
MesajKonu: Geri: Rövanş   Rövanş EmptyC.tesi Eyl. 15, 2012 11:42 am

Andy saatine bakıp artık eve gitmesi gerektiğinde içten bir veda ile ayrıldık. O evine, eşine ve çocuklarına doğru yola çıktı, bense sınırsız içki imkanı sunan barmene doğru.. Bara ilerleyip bir martini istedim ve taburelerden birine oturup etrafa bakındım. İsminin sonradan Cher olduğunu öğrendiğim solist gülerek yanıma yaklaşıyordu. Gülümseyerek adeta yanımdaki boş tabureye davet ettim. "Hoş jestinizden dolayı teşekkür ederim. Çok incesiniz." Eh, aslında bir içki yollamayı düşünmüştüm; ama ilk bakışta yakışıksız olacağı için nostaljik bir notu uygun görmüştüm. Anlaşılan istediğim etkiyi yapmıştı. "Cher Burke. Tanıştığıma memnun oldum." Bana uzatılan bakımlı eli sıktım ve barmene hanımefendi için de bir martini getirmesini söyledim. "Roy Platts. Doğrusu tahmin etmezdim böylesi hoşlukta bir şarkı yorumu duyacağımı." Birden karşımdaki kıza sözlerimi ve içtenliğimi kabul ettirmek için iltifat etmek ihtiyacı hisseder olmuştum. Gerçi şarkıyı yorumlayışı konusundaki fikirlerim iltifattan ötesi, inandığım gerçeklerdi. Sanata ve inandıkları şeylere değer veren insanlara bir sempati besleyişimdendi bu. "Sizi görmedim sahnelerde daha önce." Vücut dilim diyalogumuza odaklı, bakışlarım martini kadehimde ve kulağım duyacaklarımdaydı. Ve söylediğim söz, soru işaretini kaybetmiş bir soru anlamı taşıyordu. Sebebini öğrenmek istemiştim.

Rövanş
1 sayfadaki 1 sayfası