New York
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Asla gitmek istemeyeceksiniz...

Modern şehir hayatı temalı bir RPG sites. ile karşınızdayız. Her alanda minimum kural ile karakterlerinizi yaratıp yönetirken, hayalgüzünüzün sınırlarını zorlamanıza olanak sağlıyoruz.

♦ Aktif oldukları sürece açacağınız karakterlerin sayısında sınırlama yoktur.
♦ Yazacağınız Rp'ler için kelime/satır sınırlaması yoktur.

EN POPÜLER
ÖĞRENCİLER

1. Violet Rivera

2. Riley Romanov

3. Cher Burke

4. Eloine H. Heaven

5. Clark Davin

EN POPÜLER
YETİŞKİNLER

1. Edgard Davin

2. John Christopher Depp

3. Katy Perry

4. Miley Cyrus

5. Justin Randall Timberlake

ALNI AÇIK
ÇALIŞANLAR

New York City by CMarlow on Grooveshark

Oturduk Ders Çalışıyoruz.

2 posters
YazarMesaj
Cher Burke
NYADA | OPERA | I. SINIF
Cher Burke

Belirgin Özellikler : I wanna dance and drink vodka.
Rp Yaşı : 19
Lakap : Queen, C.Q.

Oturduk Ders Çalışıyoruz. Empty
MesajKonu: Oturduk Ders Çalışıyoruz.   Oturduk Ders Çalışıyoruz. EmptyC.tesi Mart 02, 2013 10:16 am

&Cher.
&Clark.
Cher Burke
NYADA | OPERA | I. SINIF
Cher Burke

MesajKonu: Geri: Oturduk Ders Çalışıyoruz.   Oturduk Ders Çalışıyoruz. EmptyC.tesi Mart 02, 2013 10:41 am

Opera sanatının anayurdu İtalya'dır. Rönesans'ın başlıca merkezlerinden biri olan Floransa, müzikli sahne eserlerinin de beşiği sayılır. İncelemelerden, opera fikrinin bu şehirdeki bazı müzikçi ve şairlerin birleşerek eski Yunan oyunlarına benzer eserler yazmak istemelerinden doğduğu anlaşılıyor. Örnek olarak “Yunan Trajedisi” alınınca eşlik edecek müziğin nasıl olacağı problemi tartışmalara yol açmış, mısraları Renuccini tarafından yazılan ve Peri tarafından 1594'de bestelenen “Dafne” adlı ilk opera sanat çevrelerinde büyük heyecan uyandırmıştı.

Operada ilk gelişimi Claudio Monteverdi'de görüyoruz. 1607 yılında bestelediği “Orfeo” adlı operasıyla orkestrayı birinci plana almış, ses türlerini zenginleştirmiştir. Burjuvaların da opera istemesi nedeniyle sanatçılar arialar yazmış ve 30 yıl sonra Venedik'te para karşılığı opera izlenebilen ilk opera binasının açılmasıyla sanatın merkezi Floransa'dan bu şehre geçmiştir. Burada koro ikinci plana alınmış, Venedik üslubu opera doğmuştur. 17. yüzyıl sonlarına doğru Napoli, İtalyan operasının merkezi olmaya başladı. İtalyan operası Avrupa'ya kısa zamanda yayıldı. Opera sanatı en büyük gelişmeyi 19. yüzyılda gösterdi. Yüzyılın ilk yarısında opera buffa (komik opera) İtalya'da Rossini, Donizetti ve özellikle de Mozart ile dikkate değer örnekler kazandı.

Derin bir nefes aldım ve önümdeki kağıtlara iğrenerek baktım. Bu okuldaki tek teori dersi "Opera Tarihi"ydi. Evet böyle bir ders var, ve tek nefret ettiğim ders. Lanet. Elimi saçlarımın arasından geçirdim ve gözlüğü burnumdan yukarı doğru ittim. Bu ders baraj kredi puanlarım için önemliydi. Kafamı kaldırdım ve önünde bir kaç cilt ansiklopediye gömülmüş Clark'a baktım. Hızlıca bir şeyler yazıyordu. Kafamı masaya koyup inledim. "Ders çalışmaktan nefret ediyorum." Sonrasında bana sırıtan Clark'a homurdandım ve önümdeki kahveden -içine azıcık likör katmıştım- büyük bir yudum aldım. Sonrasında tırnaklarımla masada ritm tutarak dikkatimi yeniden toplamaya çalıştım. Olmuyor. Derin bir nefes aldım ve Clark'a baktım. "Tanrı aşkına buna nasıl katlanıyorsun!?"
Clark Davin
COLUMBİA | TIP | I. SINIF
Clark Davin

MesajKonu: Geri: Oturduk Ders Çalışıyoruz.   Oturduk Ders Çalışıyoruz. EmptyC.tesi Mart 02, 2013 11:21 am

Elimdeki ansiklopedi yazılar son yarım saattir bulanık görünmeye başlamıştı. Zar zor okuyabiliyordum. Parmaklarımla gözlüğümü düzeltmeye çalıştığımda gözlüklerin gözümde olmadığını fark etmiştim. Yazıların bulanıklaşmasının nedeni bu şekilde belli olmuştu. Etrafıma bakındığımda oturduğum yerin yanında olduğunu gördüm gözlüğün. Oradan alıp hemen taktım ve hastalıklarla ilgili yazılarım tekrar okunabilir bir hale gelmişti. 8 saat durmadan çalışmak böyle aptallıklar yapmamı sağlıyordu. Ağrı kesiciler, kahve ve uyumayı engelleyecek tüm şeyleri deneyerek ayakta duruyordum şu an. En azından son 1 saattir yalnız değildim. Bir iki ölüm kazasından sonra Cher'in yanına gidebilmiştim. Okulumu, derslerimi fazlasıyla seviyordum ama sınavları benim için bile gerçekten zor durumdaydı. O yüzden aynı anda 2 ansiklopedi birden okumam gerekiyordu. Kitaba tekrar dönebildiğim anda Cher'in sesini duydum. Sonunda konuşabilmesi gerçekten güzel olmuştu. İlk anda dediklerini anlamamış olsam bile. "Ders çalışmaktan nefret ediyorum." Bu kızı şu an öldürebilirdim. Bu şekilde çalışması gereken tek ders Opera Tarihi diye saçma bir ders ve o bundan şikayet ediyor. Yine de gülerek ona baktım. Onu en azından ders çalışırken görmek bile büyük bir başarıydı. Masaya saçma hareketlerle vurmaya başlamıştı. Çıkardığı bu küçük ses bile şu an kulaklarımı mahvedecek kadar fazlaydı. Tekrar bana bakıp konuştu... "Tanrı aşkına buna nasıl katlanıyorsun!?" Tamamen katlanabildiğimi düşünüyorsa çok yanılıyordu. Bu derslerden dolayı depresyona girmek üzereyim. Yine de oturduğum koltuktan kalkıp elime kahvemi aldım ve yanına gittim. "Bunun bir çok yolu var ama asıl olay neredeyse kimsenin derslerine katlanamaması ve bunu zorunluluktan yapması." Kahveden büyük bir yudum alıp yanına bir sandalye çektim. "Yine de düşününce senin için biraz daha kolay. Bu işi ezberlemen gereken bir şarkı o şarkıyı söyleme biçimi gibi ezberlemeyi dene zevklendirmeyi denersen daha kolay olur." Kapanmış gözlerimle boş boş ona bakmaya başladım.
Cher Burke
NYADA | OPERA | I. SINIF
Cher Burke

MesajKonu: Geri: Oturduk Ders Çalışıyoruz.   Oturduk Ders Çalışıyoruz. EmptyPaz Mart 03, 2013 11:09 am

Clark kahveye can kurtaran gibi sarılmış halde yanıma oturdu. Gözlerinin altındaki morluklarla zombi gibi gözüküyordu. Ya da morfin bağımlısı bir zombi. Herneyse. Bana boş gözlerle baktı. "Bunun bir çok yolu var ama asıl olay neredeyse kimsenin derslerine katlanamaması ve bunu zorunluluktan yapması." Kahvesinden büyük bir yudum aldı. Yapabilse damarlarına saf kafein enjekte edecek gibi duruyordu. Hafifçe sırıttım. "Yine de düşününce senin için biraz daha kolay. Bu işi ezberlemen gereken bir şarkı o şarkıyı söyleme biçimi gibi ezberlemeyi dene zevklendirmeyi denersen daha kolay olur." hafifçe kafamı kaldırdım ve yüzümü buruşturdum. Sonrasında defteri önümden iğrenerek ittirdim ve homurdandım. Kahvemi tek dikişte bitirip Clark'ın kahvesini kaptım ve onu da içtim. Bana, beni öldürecekmiş gibi bakıyordu. "Bu yıllık bu kadar ders çalışmak bana yeter." dedim ve mutfa ilerleyip biraz daha kahve aldım ve karamelli çikolata zulamı aldım. Masanın yanındaki büyük koltuğa gömüldüm ve kahvemden büyük bir yudum aldım. Başımı kaldırdığımda elinde bir tane karamelli çikolata olna Clark'la göz göze geldim. Homurdandım. "Çikolatalarıma dokunma Davin!"
Clark Davin
Clark Davin

MesajKonu: Geri: Oturduk Ders Çalışıyoruz.   Oturduk Ders Çalışıyoruz. EmptyPaz Mart 03, 2013 11:51 am

Söylediklerim onda pek işe yaramış gibi görünmüyordu aksine yüzünü buruşturup defteri önünden ittirip homurdanmaya başladı. Kahvesini bitirmesi yetmez gibi benim hazinem gibi sakladığım kahvemi de elimden alıp bitirdi. O anda Gollum'a dönüşmeyip sadece öldürecek şekilde baktığıma dua etmesi gerekli. "Bu yıllık bu kadar ders çalışmak bana yeter." diyerek yerinden kalktı ve bir yere gitti. Büyük ihtimalle mutfağa gittiğini düşünüyordum. O sıra da ittirdiği defteri elime aldım ve okumaya başladım. Buna zor dediğine inanamıyordum. Elinde yeni bir kahve ve biraz çikolatayla geldiğini gördüm. Kahvenin hemen üzerine çökmüştü. Nezaketi inanılmazdı sadece kendine katmıştı kahveyi. Benim kini kendi bitirmesine rağmen. O kahveyi içerken bende yanına gidip çikolatalardan birini almaya kalktım tam o anda gözlerini bana dikti. Kesinlikle korkutucuydu. O göz ifadeleriyle bana bir çok şeyi yaptırabilirdi. Yine homurdanarak konuşmaya başladı. "Çikolatalarıma dokunma Davin!" Sinirli bir biçimde Cher'e bakıp çikolatayı yerine bıraktım. "Misafirperver olmayı dene Burke bir çok iyi davranış gibi bu da seni öldürmez inan bana. Ama yine de seni gerçek aşklarınla yalnız bırakayım." diyerek masa da duran kahvemi alıp mutfaktan bir kahve de kendime doldurdum. İçeri geçip koltukta onu sıkıştıracak şekilde yanına oturdum. Ansiklopedilerden birini açıp tekrar okumaya başladım. Sinirli bakışlarını üzerimde hissediyordum ama bu sefer umursamamaya çalışıyordum. "Pekala Burke... Sen ve Kingsley olayı doğru mu peki?" dedim soğuk bir biçimde. Doğru olduğundan adım gibi emindim ama şu an daha iyi bir fikrim yok gibiydi. Konuşurken ona bakma zahmetine bile girmemiş kitabı okumaya devam ediyordum. Ve belli etmemeye çalışarak gülüyordum.
Cher Burke
NYADA | OPERA | I. SINIF
Cher Burke

MesajKonu: Geri: Oturduk Ders Çalışıyoruz.   Oturduk Ders Çalışıyoruz. EmptySalı Mart 05, 2013 12:27 pm

Clark'ın elinde çikolata yüzünden ona hala öldürücü bakışlar atıyordum. Sonunda omuzlarını düşürdü ve homurdanarak çikolatamı bıraktı. Bana öldürücü bakışlar atıyordu. Misafirperver olmayı dene Burke bir çok iyi davranış gibi bu da seni öldürmez inan bana. Ama yine de seni gerçek aşklarınla yalnız bırakayım." dediğinde kahkaha attım, o ise mutfağa yöneldi. Yerimden kalkıp çikolata kutusunu önüme çektim ve bir çikolatayı ağzıma attım. Damağıma yayılan tanıdık tatla beraber gülümsedim ve kahvemden bir yudum aldım. Kapıda göründüğünde elinde -aynen benim gibi- devasa bir bardak kahve vardı. Sonrasında beni sıkıştıracak şekilde yanıma oturdu ve önüne benim sadece birini öldürmek için kullanacağım ansiklopediyi açtı. Kahvemden büyük bir yudum aldım. Hala homurdanıyordu. "Pekala Burke... Sen ve Kingsley olayı doğru mu peki?" Kahveyi püskürttüm. Öksürme ve gülme krizi arasında sıkışmış durumda koltuktan düştüm. Kahve beni es geçip halıya döküldü. Gülmeyi kesince Clark'a bakarak kahkaha attım. "Sen de mi Brütüs? Tanrı aşkına! Çocukla bir kaç kez yattım diye onunla çıkıyor sayılmam. Senle bile yattım ben."dedim homurdanarak. Sonrasında bardağı masaya koydum ve Clark'ın yanına geri sıkıştım ve yeniden kıkırdamaya başladım. Clark'ın yüzündeki ifadeyi görünce sustum. "Çenemi kapadım kaptan."dedim sırıtarak.
Clark Davin
Clark Davin

MesajKonu: Geri: Oturduk Ders Çalışıyoruz.   Oturduk Ders Çalışıyoruz. EmptySalı Mart 05, 2013 1:05 pm

Laflarımdan sonra kahvesini püskürtmesi bir olmuştu. İşte beklediğim tepki buydu. Öksürmesi ve gülmesi biraz fazla gözüküyordu ama eğleniyordum. Koltuktan düşerken aslında biraz korkmuştum. Elinde kocaman bir kahve vardı. Kahveye yazık olacaktı kısacası. Cher düştüğünde kahve onun yerine halıya sıçramaya başlamıştı. Ben hala oralı olmadan kitaba bakıyordum. Yardım isteseydi bunu kendi söyleyebilirdi herhalde. Gülmesi kesilmişti ama daha kötüsü başlamıştı bana bakarak kahkaha atıyordu. "Sen de mi Brütüs? Tanrı aşkına! Çocukla bir kaç kez yattım diye onunla çıkıyor sayılmam. Senle bile yattım ben." dedi homurdanarak. Tamam sorumu tamamen yanlış anlamıştı. Aslında o çocukla yatıp yatmadığını sormuştum sadece. Ama bu olayı hatırlatması sinirimi bozuyordu. Geçen yıl hayatımın en rezil yılıydı sonuçta. Ve seninle bile olayını anlamıyordum. O kadar kötü olmadığıma emindim. Bardağı masaya koyarak yanıma sıkışmıştı. Bana bu olayı hatırlatmış olması gülen suratımı tamamen soğuk bir ifadeye dönüştü. Bana gülerek bakması daha da körüklüyordu bu olayı. "Çenemi kapadım kaptan." dedi bu şekilde konuşması bile yüzümdeki soğukluğu gidermiyordu. Yine de kendimi gülmeye zorlayabildim. "Sadece onunla yatıp yatmadığını sormak istemiştim ama sen çıkmak anlayıp fazlasıyla heyecanlandın tuhaf." Dalga geçer bir şekilde suratına bakıyordum. Kahvemi sımsıkı tutarak içiyordum. Kendi kahvesini döktüğünden bana bulaşmasından korkuyordum. "Hem oradaki bile lafı kötü oldu. O sıralar öyle konuşmuyordun." Sinirini bozmak çok hoşuma gidiyordu. İntikam gibi bir şeydi bu benim için.
Cher Burke
NYADA | OPERA | I. SINIF
Cher Burke

MesajKonu: Geri: Oturduk Ders Çalışıyoruz.   Oturduk Ders Çalışıyoruz. EmptyPaz Mart 24, 2013 8:12 am

Clark sinir bozucu vaazını vermeye devam ederken gözlerimi muhteşem kokan kahveye diktim ve dudaklarımı yaladım. Clark konuşmayı kesince gözlerine baktım ve kafamı omzuna koyup yavru köpek bakışlarımı harekete geçirdim. "Clarkié, rica etsem bana biraz kahve getirir misin?"dedim ve alt dudağımı sarkıttım. Gözlerini devirdi, ama ayağa kalkıp bana evde bulduğu en büyük fincanla kahve getirdi. Kahvenin kokusunu içime çektim ve çikolata kutusunu ortamıza bıraktım. Hala yavru köpek bakışlarımla ona bakıyordum. Homurdandım. "Bu halıyı ben temizlemeyeceğim."dedim. Her gün otel temizlikçileri temizliyordu ama akşama kadar o leke orada kalırsa kat temizlikçileri işsiz kalacaktı.

Kahvemden bir yudum aldım ve karamelli çikolatayı ağzıma attım. "Der çalışmaktan sıkıldım ben. Burada durursak bütün kahve stoğumu bitireceğiz." dedim ve kahve bardağımı kafama diktim. Sonrasında ayağa kalktım ve kahve lekesinin üstünden atladım. Clark'a ceketini fırlatırken gülümsedim. "Dışarı, hemen." dedim ve Clark'la dairemden hızlıca çıkıp kendimizi sokaklara bıraktık.
Clark Davin
Clark Davin

MesajKonu: Geri: Oturduk Ders Çalışıyoruz.   Oturduk Ders Çalışıyoruz. EmptyPaz Mart 24, 2013 12:57 pm

Cher birden başını omzuma koydu. Geri kalanını biliyordum zaten yavru köpek bakışı yapmayı deneyecek büyük ihtimalle başaramayacak ve benden kendi kalkıp yapmaya üşendiği bir şeyi isteyecekti. Ve ben her zaman ki gibi bunu yapacaktım. Bu nasıl etkili olabiliyor anlamıyordum. "Clarkié, rica etsem bana biraz kahve getirir misin?" Kendi köpek olduğu yetmiyormuş gibi birde bana köpekmişim gibi davranıyor. Gözlerimi devirip daha fazla bu şekilde davranamaması için yerimden kalktım ve kahve katmaya gittim. Bitiremeyeceği derecede büyük bir fincan arıyordum. Ama daha o kadar büyük bir fincanın yaratıldığını sanmıyordum o yüzden bulduğum en büyük fincana kahve doldurup getirdim. Kahvesini aldıktan sonra tekrar konuşmaya başladı. "Bu halıyı ben temizlemeyeceğim." Bunu yaptırabilecek gücü yok ve asla olmayacak. "Ders çalışmaktan sıkıldım ben. Burada durursak bütün kahve stoğumu bitireceğiz." Ders çalışmak mı neredeyse buraya geldiğimizden beri yapamadığım tek şey buydu ama o hala sıkıldığını söyleyebiliyor. Kahve içmek ise beni ayık tutmak için gereken tek şey. Ayağa kalkıp ceketimin olduğu yere doğru gidip, ceketi aldı ve ceketi bana attı. "Dışarı, hemen." Tekrar ölüm tehlikesi geçirmek istemiyorum hele dışarı Cher ile çıkıyorsam bu şansım iki kat daha fazla olacaktı. Ama şu an uykusuz olduğumu anlayacak durumda değildi. O yüzden onu takip etmeye başladım. Az kalsın kahve lekesine basıyordum. Ama son anda bir refleks gerçekleştirip o yere basmaktan kurtuldum. Sokağa çıktığımız anda esnemeye başlamıştım ve kitaplarımın orada olduğunu fark ettim. Geri dönmek gerçekten çok zor gözüküyordu şu anda. O yüzden Cher'i takip etmeye başladım.
Cher Burke
NYADA | OPERA | I. SINIF
Cher Burke

MesajKonu: Geri: Oturduk Ders Çalışıyoruz.   Oturduk Ders Çalışıyoruz. EmptyPtsi Mart 25, 2013 11:42 am

SON

Oturduk Ders Çalışıyoruz.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» gün, ders çalışma günüdür yeğen.